بررسی و تصفیه فاضلاب اهواز

استان خوزستان یکی از شهرهای نفت خیز و قطب اصلی صنعتی کشور در کشاورزی می باشد که تنها5درصد فاضلاب اهواز تصفیه می شود.متاسفانه در سال های اخیر با توجه به بارش های شدید و سیل آسا در فصل پاییز و زمستان و بهار در این استان شاهد گرفتگی معابر وخیابان ها و بالا آمدن فاضلاب و ورود آن به خانه ها به صورت سیل و مشکلات بهداشتی پیش امده بر اثر آن بوده ایم.

شرکت فنی مهندسی پیوند آب سپاهان از سال 1388 تلاش های زیادی در ساخت تصفیه خانه و شبکه فاضلاب داشته و موفق به انجام پروژه های زیادی در شهرستان های مختلف از جمله اصفهان ، یزد ، شیراز، مشهد و خراسان شمالی شده است.

با توجه به مشکلاتی که در تصفیه فاضلاب جنوب کشور به خصوص فاضلاب اهواز وجود دارد این شرکت در حال تحقیق و بررسی جهت طراحی و ساخت انواع سیستم های  تصفیه فاضلاب در بخش های مختلف جنوب کشور می باشد.

مشکلات  اصلی تصفیه و تصفیه خانه های فاضلاب اهواز

کم آبی و آلودگی در طبیعت باعث شده که از روش های مختلفی مثل تصفیه فاضلاب و بازیافت استفاده شود. با این روش می توان دوباره آب را برای مواردی که نیاز به تمیز و بهداشتی بودن آب نیست استفاده نمود. معمولا از پساب تصفیه شده در آبیاری و شستشو استفاده می شود.

مهم ترین مشکلاتی که درتصفیه خانه وجود دارد و در تحقیقات شرکت فنی مهندسی پیوند آب سپاهان مورد بررسی قرار گرفت، بالا بودن سطح آب زیرزمینی، جمع شدن رسوبات در خط لوله ها وشبکه های استان، قدیمی بودن شبکه های انتقال پساب و مهم تر از همه ورود آب باران به فاضلاب و مختل کردن فرایند تصفیه خانه های اهواز است.

برای تصفیه فاضلاب در خوزستان بهترین روش ایجاد تصفیه خانه های زیاد و کوچک به صورت منطقه ای می باشد.

فاضلاب اهواز

جهت بررسی و مشاوره در امر تصفیه فاضلاب صنعتی در اهواز ،آب خاکستری اهواز ، تصفیه فاضلاب بیمارستانی اهواز،تصفیه فاضلاب لبنی اهواز، با متخصصان ما در شرکت پیوندآب سپاهان به قسمت تماس با ما مراجعه وتماس حاصل فرمایید.