آب خاکستری

کمیت و کیفیت آب خاکستری مسکونی بسته به نوع و مقدار ماده شیمیایی مورد استفاده، سن افراد خانواده، در
دسترس بودن آب، موقعیت جغرافیایی و فرهنگ هر کشور متفاوت است.  برای بررسی کردن ویژگی های آن توجه به اینکه آب از چه منبعی گرفته شده است بسیار مهم می باشد.

مشخصات پروژه  :

باتوجه به بازدید به عمل آمده از ساختمان مسکونی واقع در خیابان هفت دست اصفهان، مجتمع مسکونی سه واحدی می باشد. سیستم لوله کشی حمام ها و روشویی ها جدا شده و به یک مخزن 500 لیتری داخل پارکینگ منتقل می شود در این مخزن یک عدد پمپ کفکش جهت انتقال پساب به مخزنی بر روی پشت بام قرار گرفته است همچنین سرریز مخزن 500 لیتری به چاه فاضلاب متصل می باشد. محل دستگاه تصفیه بر روی پشت بام تعبیه شده و لوله کشی خروجی به یک مخزن 3000 لیتری انجام شده و یک لوله به فاضلاب شهری نیز موجود می باشد. دبی آب خاکستری حدود 1 مترمکعب در روز برآورد شده است.

اب خاکستریشرح سیستم  پیشنهاد شده

ابتدا آب خاکستری خروجی از روشویی ها و حمام ها به مخزن 500 لیتری که در زیرزمین تعبیه شده است وارد می شود جهت جلوگیری از انتشار بو پساب در این مخزن به وسیله یک پمپ آکواریوم هوادهی می شود سپس پساب به وسیله پمپ لجن کش وارد مخزن پلی اتیلن 500 لیتری موجود بر روی پشت بام  می شود. پس از ذخیره سازی پساب به وسیله پمپ به ترتیب وارد فیلترهای شنی، آنترازیست و دو عدد فیلتر کربنی می شود پس از کلرزنی پساب تصفیه شده در مخزن 3000 لیتری موجود در محل جهت استفاده ذخیره می شود.  سیستم تصفیه آب خاکستری به دو صورت با بک واش فیلترهای دستی و اتوماتیک طراحی و قیمت داده شده است.

مشخصات پروژه آب خاکستری

مجتمع مسکونی شخصی  هفت دست

محل پروژه:اصفهان-منطقه هفت دست

ظرفیت: 5 متر مکعب در شبانه روز

نوع فرآیند:بیولوژیک و فیلتراسیون

 

امکانات دستگاه پکیج آب خاکستری:

آب خاکستری

  • مجهز به سیستم تمام اتوماتیک back wash
  • مجهز به سیستم هوشمند اطلاع رسانی و alarm تلفن همراه
  • قابلیت و انعطاف پذیری سیستم از نظر کمی و کیفی پساب
  •  کنترل سیستم از طریق اپلیکیشن