مشخصات پروژه کمپینگ گردشگری متین آباد(SBR):

کارفرما:سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

محل احداث:کاشان-بادرود (کمپینگ گردشگری متین آباد)

منطقه نمونه گردشگری متین آباد به عنوان نخستین اکوکمپ ایران، در حاشیه کویر مرکزی و در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی کاشان قرار دارد.

ظرفیت:20 متر مکعب در شبانه روز به روش (SBR)

SBR

شرح کار(SBR):

سیستم تصفیه فاضلاب بهداشتی کمپ به روش SBR در کاشان در ظرفیت های 20 متر مکعب جهت تصفیه فاضلاب بهداشتی در منطقه نمونه گردشگری متین آباد در حال اجراست.

روش SBR، فرایند بهینه شده لجن فعال متعارف می باشد که در آن به واسطه تامین اکسیژن کافی محلول توسط هوادهی عمقی، امکان فرایند بیولوژیکی توسط باکتری ها فراهم شده و در نتیجه مواد آلی قابل تجزیه بیولوژیکی، از فاضلاب حذف می گردند. در این روش هوای فشرده تولیدی توسط بلوئر و نازل های موجود در مخزن، درون فاضلاب حل شده و علاوه برتامین اکسیژن موردنیاز،موجب اختلاط سیستم و درنتیجه در دسترس قرار گرفتن مواد مغذی برای باکتری های معلق می گردد.

روش کارSBR:

در این روش فاضلاب خام ورودی پس از عبور از آشغالگیر و جداسازی ذرات درشت (در صورت نیاز) وارد مخزن متعادلساز می گردد. وظیفه مخزن فوق جلوگیری و از بین بردن شوک های کمی و کیفی فاضلاب ورودی به سیستم می باشد.

پس از این مرحله فاضلاب بصورت یکنواخت وارد مخزن هوادهی شده و به مدت 18 تا 24 ساعت هوادهی میگردد. سپس مخلوط فاضلاب به همراه توده باکتریایی تولید شده پس از خاموش شدن هوادهی در مخزن، ته نشین گردیده و در آن مواد معلق بصورت لجن ار کف مخزن جدا میگردد. فاضلاب تصفیه شده و زلال حاصل از ته نشینی از طریق لوله به خروجی  هدایت میگردد و  بعد از آن عملیات گندزدایی به صورت لاینینگ به پس زده می شود.

 

ویژگی های پکیج SBR شرکت پیوندآب سپاهان

  1. راندمان بسیار بالا در تصفیه فاضلاب و رسیدن به استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست در پساب خروجی از پکیج(SBR)
  2. سرعت بالا در ساخت ، نصب و راه اندازی پکیج
  3. عدم تولید بو و هرگونه آلودگی زیست محیطی
  4. امکان سازگاری با شرایط آب و هوایی نقاط مختلف کشور
  5. اشغال فضای بسیار کم و قابلیت تغییر اندازه ابعاد بر اساس شرایط محل نصب
  6. عدم نیاز به اپراتور متخصص و تمام وقت
  7. شوک پذیری بیشتر نسبت به بار آلی و هیدرولیکی ورودی در مقایسه با سایر روش ها
  8. سهولت در بهره برداری و نگهداری و قابلیت ارتقا ظرفیت تصفیه فاضلاب تا 20%

 

شرکت پیونذآب سپاهان آماده خدمت رسانی به کلیه مشتریان عزی در امر تصفیه فاضلاب در کلیه نقاط ایران به خصوص در کاشان و نطنز قم و اردستان و اراک می باشد