آشغالگیردرام چرخان

آشغالگیردرام چرخان دستگاهی است که برای فیلتر کردن یا غربال کردن مایعات و جداسازی ذرات معلق استفاده می شود. صفحات توری و منفذدار فلزی از 1 تا 3 میلی متر ، درام فلزی افقی توخالی به طول 1 تا 20 فوت و سرعت کمتر از یک دور در دقیقه .
فیلتر آشغالگیردرام چرخان به مناطق مختلفی از جمله منطقه ورودی و خروجی، منطقه زه کشی منطقه شستشو، منطقه آبگیری ومنطقه حذف کیک لجن تقسیم می شود.

 نحوه عملکردآشغالگیردرام چرخان

آشغالگیردرام چرخان درعمق مشخصی از پساب فرو می رود و پساب با سرعت مشخصی توسط محور درام وارد آن شده تا با کمک چرخش باعث ته نشینی ذرات شود و آن ها را بین صفحات توری به دام می اندازد.

درام چرخان می چرخدو خلاء به بخش هایی از درام که زیر آب است اعمال می شود. با تنظیم سرعت چرخیدن درام ، کیک لجنی با ضخامت دلخواه تولید می شود. پساب صاف شده از ناحیه زهکشی خارج شده و لجن وارد منطقه آبگیری و تا حدی از طریق جریان هوا خشک می شود تا کیک لجن به دست آید.

در آخر، برای کمک به برداشتن کیک، به توری فلزی درام فشار وارد می شود. کیک لجن شسته و نیمه خشک شده برداشته و تخلیه می شود و پساب صاف شده از زیر صفحات توری جمع آوری می گردد.

آشغالگیر

شستن آشغال گیر درام چرخان

برای شستن آشغالگیردرام چرخان، از روش بک واش یا شست وشوی معکوس اتوماتیک استفاده می شود به این ترتیب که فیلتر درام چرخان مجهز به یک کنترل خودکار است. این کنترل به طور مداوم سطح آب را در فیلتر درام اندازه گیری می کند. این امر با سیستم های گرانشی واقع در پشت فیلتر و سیستم های پمپی واقع در جلوی فیلتر امکان پذیر است.

به محض مسدود شدن فیلتر آشغالگیردرام چرخان، سطح آب تغییر می کند. در سیستم گرانشی سطح آب درپشت درام پایین می آید و سطح آب در جلوی درام بالا می رود. در طول فیلتراسیون، موتور محرکی که فیلتر را می چرخاند فعال می شود. این باعث می شود آب از پمپ تزریق فشار از طریق نازل ها
پاشیده شود و درام تمیز شود. نازل ها آب را از بیرون درام به داخل می فرستند تا مواد جمع شده توسط درام را خارج کنند.
سپس این ناخالصی ها از طریق یک لوله تخلیه که از طریق آن آب به سمت زهکش جریان می یابد، تخلیه می شود.

مزایا آشغال گیردرام چرخان:

فیلتر دوار به طور مداوم کار می کند.
این فیلتر برای پساب های دارای بار بالای مواد جامد مناسب است.
هزینه نیروی کار به دلیل عملکرد خودکار بسیار کم است.
تغییر سرعت چرخش ضخامت کیک را کنترل می کند.
دارای ظرفیت بسیار بالا می باشد.

کاربرد آشغالگیردرام چرخان:

– درصنایع نوشیدنی کاربرد فراوانی در کارخانه های تقطیر، آبجوسازی، کارخانه مالت دارند.
– کارخانه های پنیرسازی، لبنیات، کنسرو، چغندرقند.

– فاضلاب تصفیه خانه ها در فرآیندهای مختلف، تصفیه لجن.
– در تصفیه آبهای صنعتی کاربرد فراوانی دارند.
– در محصولات شیمیایی، نمک، پلاستیک، غلات، آب صنعت کاغذ، الیاف.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از آشغالگیر ها با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید.